Так трымаць!

Паведамленне пра статус

Thank you for your vote.

Штогод 17 красавіка супрацоўнікі МНС Рэспублікі Беларусь адзначаюць Дзень ветэранаў сваёй арганізацыі. Ва ўрачыстым пасяджэнні членаў ветэранскай арганізацыі Полацкага ГРАНС «Выратавальнік», якое праходзіла ў ЦК «Полацк», прыняла ўдзел І. П. Воднева, загадчык Краязнаўчага музея. Ірына Пятроўна займаецца вывучэннем пытанняў, звязаных з гісторыяй узнікнення і развіцця пажарнай справы на Полаччыне. Вынікам яе навуковых пошукаў стала адкрыццё выставы «Утаймавальнікі вогненай стыхіі», на пляцоўцы якой праходзяць сумесныя мерапрыемствы навуковых супрацоўнікаў музея, прадстаўнікоў МНС і гарадской супольнасці. За ўклад у аднаўленне гісторыі Полацкага вольна-пажарнага таварыства і арганізацыю прафілактычнай работы сярод моладзі горада І. П. Воднева ўзнагароджана юбілейным медалём «100 гадоў Савецкай пажарнай ахове».

Калектыў Краязнаўчага музея віншуе свайго кіраўніка з заслужанай узнагародай і жадае Ірыне Пятроўне новых творчых ідэй, натхнення і невычэрпнага аптымізму!